ADVANCED NUTRITIONAL TEST

ADVANCED NUTRITIONAL TEST to jedyny test łączący badanie Twoich genów i parametrów biochemicznych związanych z metabolizmem i odżywianiem, który pozwoli Ci poznać Twoje potrzeby żywieniowe, aby osiągnąć optymalny stan zdrowia i zapobiec chorobom. To kompleksowe podejście pozwala określić, jaka dieta jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia!

Nutrigenetyka jest dziedziną genetyki, która bada związek między genami a odżywianiem, w celu poprawy stanu zdrowia poprzez dietę. Dzięki analizie nutrigenetycznej możliwe jest zaplanowanie spersonalizowanego żywienia zgodnie z potrzebami każdego człowieka. Dzięki znajomości tych potrzeb, możliwe jest opracowanie specyficznej diety, która pozwala na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych dla każdego człowieka, a tym samym uzyskanie odpowiedniego stanu zdrowia w zakresie funkcji każdego z genów.

Konkretnie, dzięki ADVANCED NUTRITIONAL TEST będziesz mógł osiągnąć każdy z następujących celów:

 • Zarządzać swoją masą ciała
 • Ustalić najbardziej odpowiednią dietę w zależności od potrzeb
 • Zastosować środki zapobiegawcze przeciwko chorobom
 • Poznać swoje indywidualne zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

Spersonalizowane kroki!

ADVANCED NUTRITIONAL TEST dostarcza zaleceń opartych na Twoim profilu genetycznym i związanych z nim parametrów biochemicznych. Dzięki temu specjalista, w oparciu o wyniki testu, będzie mógł pomóc Ci za pomocą spersonalizowanych działań aż w 7 obszarach:

 •  ZAPOTRZEBOWANIE NA WITAMINY (Witaminy A, D, E, C, grupa B)

  Na podstawie Twojego DNA możemy określić Twoją podatność na niedobory witamin. Pozwoli Ci to dostosować ich spożycie poprzez odpowiednią dietę, wspierającą prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów fizjologicznych, w których biorą one udział. Są to: mechanizmy antyoksydacyjne, wchłanianie wapnia, synteza czerwonych krwinek, aktywność mózgu i wiele innych.

 •  MINERAŁY I OLIGOELEMENTY (sód, wapń, żelazo, selen, cynk)

  Biorą one udział w utrzymaniu wielu funkcji życiowych, takich jak regulacja czynności serca, tworzenie kości czy synteza hormonów. Istnieją różnice indywidualne, mogące prowadzić do zwiększonego zapotrzebowania na te pierwiastki, które może się różnić w zależności od wieku, płci, stanu fizjologicznego lub stanu zdrowia. Spersonalizowane badanie genetyczne tych niezbędnych minerałów i pierwiastków śladowych pozwala zrozumieć te różnice i dostosować naszą dietę do indywidualnych potrzeb. Jest to ważne dla prawidłowego funkcjonowania narządów i tkanek, jak również w celu zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu, osteoporozie, niedokrwistości czy utlenianiu oraz innym procesom patologicznym.

 •  WRAŻLIWOŚĆ NA WĘGLOWODANY PROSTE

  Węglowodany proste mają wysoki indeks glikemiczny i wywołują gwałtowne skoki poziomu cukru we krwi. Może to prowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2 lub otyłości oraz wielu innych patologii. Poprzez ocenę związanych z tym genetycznych i biochemicznych markerów, możemy zobaczyć wpływ tych węglowodanów na poziom cukru we krwi i dostosować naszą dietę w oparciu o indywidualną wrażliwość.

 •  TŁUSZCZE (Wrażliwość na tłuszcze nasycone, skuteczność tłuszczów nienasyconych)

  Wpływ i poziom cholesterolu, triglicerydów, jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz odpowiedź zapalna, są uzależnione nie tylko od nawyków żywieniowych, ale również od czynników genetycznych. W przypadku występowania wariantów genetycznych i/lub niekorzystnych parametrów biochemicznych bardzo ważne jest dostosowanie poziomu tłuszczów w diecie na podstawie wyników badań. Dzięki temu można zapobiec rozwojowi takich patologii jak otyłość, choroby serca, cukrzyca typu 2, choroby autoimmunologiczne lub niektóre typy nowotworów.

 •  ZARZĄDZANIE MASĄ CIAŁA (Skuteczność diet niskowęglowodanowych, skuteczność diet niskotłuszczowych, odpowiedź na wysiłek fizyczny, podstawowa przemiana materii, regulacja sytości, emocjonalne jedzenie i chronobiologia)
 •  NIETOLERANCJE POKARMOWE (Gluten i laktoza)

  Obie nietolerancje mogą wywoływać niekorzystne objawy trawienne pogarszające jakość życia osób, które na nie cierpią. Wykrycie markerów genetycznych i przeciwciał pozwoli na zastosowanie podejścia żywieniowego zmniejszającego lub nawet eliminującego ich objawy.

 •  ZDOLNOŚCI ANTYOKSYDACYJNE I DETOKSYKACYJNE (Antyoksydanty, detoksykacja wątrobowa fazy I i II)

  Każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie toksycznych oraz szkodliwych substancji, które mogą uszkadzać nasze komórki czy DNA, powodując ich starzenie się. Substancje te mogą być egzogenne (na przykład zanieczyszczenia środowiska) lub endogenne (pochodzące z naszej własnej aktywności metabolicznej). Oceniając potencjał antyoksydacyjny oraz detoksykacyjny organizmu, możemy dowiedzieć się o naszej zdolności do neutralizowania i eliminowania tych substancji, a tym samym dopasować nasz styl życia, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie komórek i zagwarantować zdrowie naszego organizmu.


WYNIKI DOSTARCZAJĄ ZALECENIA, KTÓRE POZWOLĄ CI SPERSONALIZOWAĆ SWOJĄ DIETĘ I UPEWNIĆ SIĘ, ŻE DOSTARCZASZ SWOJEMU ORGANIZMOWI WSZYSTKIEGO, CZEGO POTRZEBUJE!

ADVANCED NUTRITIONAL TEST obejmuje analizę 90 wariantów genetycznych (SNP) w 65 genach i 17 parametrów biochemicznych, wybranych na podstawie sprawdzonych dowodów naukowych.

Połączenie tych profili pozwoli Ci na poznanie swojej genetyki, a także aktualnego stanu zdrowia. Dzięki tym informacjom będziesz mógł proaktywnie i indywidualnie zarządzać swoim zdrowiem oraz odżywianiem.


Dla kogo jest przeznaczony?

ADVANCED NUTRITIONAL TEST jest polecany dla:

 • Osób, które dążą do zarządzania swoją masą ciała i wiedzą, jakie czynniki mają na nie największy wpływ, jeśli chodzi o osiągnięcie optymalnej wagi.
 • Osób, które chcą dostosować swoją dietę do swoich predyspozycji genetycznych i aktualnego stanu biochemicznego, a także poznać swoje specyficzne potrzeby żywieniowe.
 • Każdy, kto poprzez dietę chce poprawić swoje samopoczucie.

Jak wykonasz ADVANCED NUTRITIONAL TEST?

 PRÓBKA

Pobieramy próbkę KRWI do badań.

 ANALIZA

Twoja próbka krwi i DNA będą poddane analizie przy użyciu NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ TECHNOLOGII

 WYNIKI

Możesz uzyskać dostęp do swoich WYNIKÓW poprzez naszą stronę internetową w ciągu maksymalnie 6 tygodni lub odebrać je w wersji wydrukowanej w Punkcie Pobrań SYNLAB.

 

PRZEJMIJ KONTROLĘ NAD SWOIM ZDROWIEM!

Direttore Medico: Dr. Cosimo Ottomano (CMO)
Synlab Italia srl | Via Martiri delle Foibe, 1 - 20900 Monza (MB) | P.IVA 00577680176 - REA MB-1865893 - Capitale Sociale € 550.000,80 int. vers. | PEC: synlabitalia@pec.it

 

Credits

Chcemy mieć pewność, że przeglądanie naszej strony internetowej będzie dla Państwa przyjemnością. W związku z tym niniejsza witryna umieszcza pliki "cookies" na Państwa komputerze w celu zbierania informacji na temat korzystania z naszej witryny.