Badanie anty-SARS-CoV-2

Test na COVID -19 Warszawa

Wakacje dobiegły końca, ale Ty w dalszym ciągu jesteś przed wakacyjnym urlopem za granicą? A może wakacje to dla Ciebie czas zagranicznych podróży biznesowych i delegacji? W każdej z tych sytuacji zyskaj spokój - wykonaj test na COVID-19 w SYNLAB!

- test antygenowy kasetkowy – 90 zł (wynik do 8 h)

- test RT-PCR – 220 zł (wynik do 24 h)

Oba testy to wymazy z nosogardzieli. Bezpieczne, wygodne, szybkie testowanie bez skierowania.

Zarówno test antygenowy jak i PCR wykonasz w poniższych Punktach Pobrań SYNLAB:

  1. TARGÓWEK, Warszawa, Młodzieńcza 32
  2. PIASECZNO, ul. Kościuszki 41
  3. WILANÓW, ul. Branickiego 12

Sprawdź godziny otwarcia >>>

 

Wynik testu na koronawirusa online

W trosce o Twój komfort, w SYNLAB wynik testu na koronawirusa otrzymasz w zależności od potrzeb:

- na miejscu w placówce (test antygenowy)

- online na tej stronie (test RT-PCR)

W obu wariantach dostępny w j. angielskim, jeśli zgłosisz taką potrzebę przed wykonaniem testu na COVID-19.

Wirus SARS-CoV-2 - co to takiego?

Wirus SARS-CoV-2 to wirus należący do rodziny koronawirusów, wywołujący zespół ciężkiej, ostrej niewydolności oddechowej - o nazwie COVID-19. Do zakażenia najczęściej dochodzi drogą kropelkową. Transmisja wirusa może również nastąpić poprzez kontakt ze skażoną powierzchnią (wirus przeżywa na niej nawet do 8 dni!). Choroba wywołana przez ten patogen objawia się najczęściej gorączką, suchym kaszlem, zmęczeniem, bólami mięśni oraz dusznością. Może również przebiegać bezobjawowo.

Okres inkubacji choroby wynosi do 14 dni (najczęściej 5-6 dni).

Badanie przeciwciał anty-SARS-CoV-2

Laboratorium SYNLAB Polska jako jedno z nielicznych laboratoriów w Polsce wykonuje badanie serologiczne oznaczenia przeciwciał anty-SARS-CoV-2 metodą półilościową (na wyniku widoczne jest miano przeciwciał). W badaniu wykrywane są przeciwciała IgM i IgA oraz IgG specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2. Materiałem biologicznym jest surowica uzyskana z krwi żylnej.

  • Przeciwciała IgM/IgA produkowane są przez organizm jako pierwsze i można je wykryć we wczesnym etapie choroby (3-5 dni od momentu zakażenia). Bardzo ważne jest aby pamiętać o tzw. "oknie serologicznym", czyli uzyskaniu wyniku negatywnego pomimo zakażenia. Każdy wynik negatywny należy powtórzyć po upływie 7-14 dni. Jeśli pierwszy uzyskany wynik jest ujemny, a drugi dodatni mamy do czynienia ze świeżym zakażeniem.
  • Przeciwciała IgG są obecne w organizmie w wyniku kontaktu z patogenem i przebytej infekcji i będą utrzymywane przez dłuższy czas (tzw. pamięć immunologiczna). Można je wykryć już po około 10 dniach od momentu wystąpienia pierwszych objawów. Oznaczenie przeciwciał IgG jest bardzo ważne w przypadku osób, które przeszły zakażenie bezobjawowo i mogły być źródłem infekcji dla innych osób.

Poniżej algorytm postępowania w przypadku wykonania testu serologicznego w kierunku wykrycia przeciwciał anty-SARS-CoV-2:

 

Pamiętaj - potwierdzenie infekcji zawsze wymaga wykonania badania molekularnego (testu RT-PCR) i wykrycia materiału genetycznego wirusa.

Wykonanie badania oznaczenia przeciwciał anty-SARS-CoV-2 zaleca się osobom zdrowym, które nie wykazują objawów chorobowych COVID-19.

Wykres przedstawia czas pojawienia się przeciwciał po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2.

 
Attachments:
File
Download this file (Badanie_anty-SARS-CoV-2.pdf)Badanie_anty-SARS-CoV-2.pdf

Direttore Medico: Dr. Cosimo Ottomano (CMO)
Synlab Italia srl | Via Martiri delle Foibe, 1 - 20900 Monza (MB) | P.IVA 00577680176 - REA MB-1865893 - Capitale Sociale € 550.000,80 int. vers. | PEC: synlabitalia@pec.it

 

Credits

Chcemy mieć pewność, że przeglądanie naszej strony internetowej będzie dla Państwa przyjemnością. W związku z tym niniejsza witryna umieszcza pliki "cookies" na Państwa komputerze w celu zbierania informacji na temat korzystania z naszej witryny.