Dla pacjenta

Wybierz lokalizację Punktu Pobrań, aby sprawdzić ceny

 

 

 

Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem utrzymania zdrowego stylu życia. Jednak nie każdy reaguje na sport w ten sam sposób. Podczas gdy dieta, intensywność treningu i konsekwencja są czynnikami, które należy wziąć bezwzględnie pod uwagę, zapominamy o naszej genetyce i obecnym stanie zdrowia.

ADVANCED SPORTS TEST jest jedynym testem, który łączy w sobie badanie profilu genetycznego i profilu biochemicznego, dzięki czemu możesz wiedzieć znacznie więcej!

To holistyczne podejście pozwala określić, jaki rodzaj treningu jest dla Ciebie najodpowiedniejszy lub jak zapobiec potencjalnym kontuzjom, zwiększyć wydajność sportową i poprawić zdolność do regeneracji.

CZYNNIKI GENETYCZNE STANOWIĄ 20-50% INDYWIDUALNEJ ZMIENNOŚCI NIEKTÓRYCH CECH ZWIĄZANYCH Z WYNIKAMI SPORTOWYMI.!

Ćwiczenia mają wiele korzyści dla naszego zdrowia, ponieważ budują mięśnie i poprawiają ruchomość i elastyczność naszych stawów. Pomaga również zapobiegać chorobom układu krążenia i innym chorobom, takim jak otyłość. Na poziomie psychologicznym, aktywność fizyczna pomaga również zmniejszyć poziom stresu, poprawia nastrój i zwiększa naszą zdolność do relaksu i odpoczynku.

 


 

Spersonalizowane kroki!

ADVANCED SPORT TEST dostarcza zaawansowanych rekomendacji opartych na Twojej genetyce i związanych z nią parametrów biochemicznych. Dzięki czemu specjalista, w oparciu o wyniki testu, będzie mógł pomóc Ci za pomocą spersonalizowanych działań aż w 5 obszarach

 •  REAKCJA I WYDAJNOŚĆ MIĘŚNI (wydolność tlenowa mięśni i reakcja na trening siłowy oraz trening wytrzymałościowy)

  Genetyka determinuje różnice w składzie mięśni i wskazuje na większą lub mniejszą predyspozycję do wykonywania ćwiczeń siłowych lub wytrzymałościowych. Wiedza o tych predyspozycjach pozwala nam na dostosowanie i ustalenie odpowiednich wytycznych treningowych.

 •  POWRÓT DO ZDROWIA I URAZY (uszkodzenia mięśni i przetrenowanie, urazy więzadeł i ścięgien)

  Badamy zdolność do fizycznej i metabolicznej regeneracji, która różni się znacznie u poszczególnych osób i wpływa na zdolność do radzenia sobie z obciążeniami wynikającymi z treningu fizycznego. Ważne jest, aby zdawać sobie z tego sprawę w planowaniu treningu i indywidualnym organizowaniu czasu aktywności i odpoczynku.

 •  ŚRODKI WSPOMAGAJĄCE WYDAJNOŚĆ (kofeina i magnez)

  W tym obszarze badań będziemy oceniać przyswajanie substancji, które zwiększają produkcję energii i wspomagają skurcz mięśni podczas wysiłku fizycznego.

 •  POWRÓT DO ZDROWIA (antyoksydanty i reakcja na detoks)

  Na podstawie wyników możemy ocenić zapotrzebowanie na składniki odżywcze lub suplementy i dopasować je bardziej indywidualnie, aby jak najlepiej wspierały Twoją regenerację po wysiłku.

 •  ODŻYWIANIE W SPORCIE (witaminy z grupy B i kwasy tłuszczowe omega-3)

  Dzięki analizie biochemicznej i genetycznej możemy ocenić poziom kwasów omega-3 i witamin z grupy B oraz genów, które wpływają na ich transport oraz funkcjonowanie. Informacje te będą bardzo pomocne w poprawie wyników sportowych i jakości samego treningu.


 

WYNIKI ZAWIERAJĄ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I PRAKTYCZNE PORADY DLA KAŻDEGO OBSZARU BADAŃ

 

ADVANCED SPORT TEST obejmuje analizę 38 wariantów genetycznych (SNP) w 33 genach oraz 15 parametrów biochemicznych, z których wszystkie zostały wybrane w oparciu o rzetelne dowody naukowe.


Dla kogo jest przeznaczony?

ADVANCED SPORTS TEST jest polecany dla:

 • Każdego, kto chce poprawić swoje wyniki sportowe poprzez personalizację i optymalizację treningu.
 • Osób, które chcą rozpocząć uprawianie sportu z dostosowanym i spersonalizowanym treningiem.
 • Osób, które chcą zapobiec, w miarę możliwości, częstym kontuzjom związanym z aktywnością fizyczną.

 Jak wykonasz ADVANCED SPORT TEST?

 PRÓBKA

Pobieramy próbkę KRWI do badań

 ANALIZA

Twoja próbka krwi i DNA będą poddane analizie przy użyciu NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ TECHNOLOGII

 WYNIKI

Możesz uzyskać dostęp do swoich WYNIKÓW poprzez naszą stronę internetową w ciągu maksymalnie 6 tygodni lub odebrać je w wersji wydrukowanej w Punkcie Pobrań SYNLAB

 

PRZEJMIJ KONTROLĘ NAD SWOIM ZDROWIEM!

myPGx - prosty test genetyczny pozwalający okreslić indywidualną tolerancję leków na całe życie

Każdy człowiek posiada unikalny wzór genetyczny. Jedną z jego konsekwencji jest inna, indywidualna reakcja na leki. Aż jeden na czterech Pacjentów doświadcza działań niepożądanych leków. Przełom w badaniach medycznych w nowoczesnej dziedzinie farmakogenetyki umo\zliwia zbadanie Twojego genetycznego profilu na tolerancje leków. Lekarz na jego podstawie zoptymalizuje i spersonalizuje Twoje leczenie farmakologiczne. myPGx wzmocni nie tylko poziom i skuteczność Twojego każdorazowego leczenia farmakologicznego. Zadba również o komfort psychiczny i fizzyczny. Będziesz sięe lepiej czuć, a czas Twojego leczenia skróci się do minimum.

 

 

Wyjątkowe korzyści testu myPGx

 

Ty i Twój lekarz już na
początku procesu leczenia
wiecie, jak Twój organizm
reaguje na poszczególne
leki z różnorodnych grup.

 

Twój lekarz szybko znajdzie
optymalny lek, bez
konieczności stosowania
metody prób i błędów!
Leczenie farmakogenetyczne
będzie skuteczniejsze.

 

Z testem myPGx od
początku poczujesz różnice
w przebiegu leczenia - szybciej
poczujesz się lepiej i będziesz
miał mniej skutków ubocznych
przyjmowanych leków.

 

 

Co dokładnie bada test myPGx?

Wiemy, ze u większosci ludzi istnieją genetyczne różnice w ważnych cząsteczkach białek, które biorą udział w rozkładzie i transporcie leków w naszym organizmie. W farmakogenetyce analizuje się określone fragmenty DNA i sprawdza, czy nie ma w nich odziedziczonych wariantów genetycznych. Są one odpowiedzialne miedzy innymi za aktywność enzymów, które aktywują lub dezaktywują leki oraz za transportery przenoszące leki do i z tkanek całego organizmu.

W tym kontekście mówimy o czterech różnych fenotypach:

Attachments:
File
Download this file (SYNLAB_PGx_ulotka_dla_Pacjenta_PL.pdf)myPGx - ulotka dla Pacjenta

ADVANCED NUTRITIONAL TEST to jedyny test łączący badanie Twoich genów i parametrów biochemicznych związanych z metabolizmem i odżywianiem, który pozwoli Ci poznać Twoje potrzeby żywieniowe, aby osiągnąć optymalny stan zdrowia i zapobiec chorobom. To kompleksowe podejście pozwala określić, jaka dieta jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia!

Nutrigenetyka jest dziedziną genetyki, która bada związek między genami a odżywianiem, w celu poprawy stanu zdrowia poprzez dietę. Dzięki analizie nutrigenetycznej możliwe jest zaplanowanie spersonalizowanego żywienia zgodnie z potrzebami każdego człowieka. Dzięki znajomości tych potrzeb, możliwe jest opracowanie specyficznej diety, która pozwala na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych dla każdego człowieka, a tym samym uzyskanie odpowiedniego stanu zdrowia w zakresie funkcji każdego z genów.

Konkretnie, dzięki ADVANCED NUTRITIONAL TEST będziesz mógł osiągnąć każdy z następujących celów:

 • Zarządzać swoją masą ciała
 • Ustalić najbardziej odpowiednią dietę w zależności od potrzeb
 • Zastosować środki zapobiegawcze przeciwko chorobom
 • Poznać swoje indywidualne zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

Spersonalizowane kroki!

ADVANCED NUTRITIONAL TEST dostarcza zaleceń opartych na Twoim profilu genetycznym i związanych z nim parametrów biochemicznych. Dzięki temu specjalista, w oparciu o wyniki testu, będzie mógł pomóc Ci za pomocą spersonalizowanych działań aż w 7 obszarach:

 •  ZAPOTRZEBOWANIE NA WITAMINY (Witaminy A, D, E, C, grupa B)

  Na podstawie Twojego DNA możemy określić Twoją podatność na niedobory witamin. Pozwoli Ci to dostosować ich spożycie poprzez odpowiednią dietę, wspierającą prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów fizjologicznych, w których biorą one udział. Są to: mechanizmy antyoksydacyjne, wchłanianie wapnia, synteza czerwonych krwinek, aktywność mózgu i wiele innych.

 •  MINERAŁY I OLIGOELEMENTY (sód, wapń, żelazo, selen, cynk)

  Biorą one udział w utrzymaniu wielu funkcji życiowych, takich jak regulacja czynności serca, tworzenie kości czy synteza hormonów. Istnieją różnice indywidualne, mogące prowadzić do zwiększonego zapotrzebowania na te pierwiastki, które może się różnić w zależności od wieku, płci, stanu fizjologicznego lub stanu zdrowia. Spersonalizowane badanie genetyczne tych niezbędnych minerałów i pierwiastków śladowych pozwala zrozumieć te różnice i dostosować naszą dietę do indywidualnych potrzeb. Jest to ważne dla prawidłowego funkcjonowania narządów i tkanek, jak również w celu zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu, osteoporozie, niedokrwistości czy utlenianiu oraz innym procesom patologicznym.

 •  WRAŻLIWOŚĆ NA WĘGLOWODANY PROSTE

  Węglowodany proste mają wysoki indeks glikemiczny i wywołują gwałtowne skoki poziomu cukru we krwi. Może to prowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2 lub otyłości oraz wielu innych patologii. Poprzez ocenę związanych z tym genetycznych i biochemicznych markerów, możemy zobaczyć wpływ tych węglowodanów na poziom cukru we krwi i dostosować naszą dietę w oparciu o indywidualną wrażliwość.

 •  TŁUSZCZE (Wrażliwość na tłuszcze nasycone, skuteczność tłuszczów nienasyconych)

  Wpływ i poziom cholesterolu, triglicerydów, jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz odpowiedź zapalna, są uzależnione nie tylko od nawyków żywieniowych, ale również od czynników genetycznych. W przypadku występowania wariantów genetycznych i/lub niekorzystnych parametrów biochemicznych bardzo ważne jest dostosowanie poziomu tłuszczów w diecie na podstawie wyników badań. Dzięki temu można zapobiec rozwojowi takich patologii jak otyłość, choroby serca, cukrzyca typu 2, choroby autoimmunologiczne lub niektóre typy nowotworów.

 •  ZARZĄDZANIE MASĄ CIAŁA (Skuteczność diet niskowęglowodanowych, skuteczność diet niskotłuszczowych, odpowiedź na wysiłek fizyczny, podstawowa przemiana materii, regulacja sytości, emocjonalne jedzenie i chronobiologia)
 •  NIETOLERANCJE POKARMOWE (Gluten i laktoza)

  Obie nietolerancje mogą wywoływać niekorzystne objawy trawienne pogarszające jakość życia osób, które na nie cierpią. Wykrycie markerów genetycznych i przeciwciał pozwoli na zastosowanie podejścia żywieniowego zmniejszającego lub nawet eliminującego ich objawy.

 •  ZDOLNOŚCI ANTYOKSYDACYJNE I DETOKSYKACYJNE (Antyoksydanty, detoksykacja wątrobowa fazy I i II)

  Każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie toksycznych oraz szkodliwych substancji, które mogą uszkadzać nasze komórki czy DNA, powodując ich starzenie się. Substancje te mogą być egzogenne (na przykład zanieczyszczenia środowiska) lub endogenne (pochodzące z naszej własnej aktywności metabolicznej). Oceniając potencjał antyoksydacyjny oraz detoksykacyjny organizmu, możemy dowiedzieć się o naszej zdolności do neutralizowania i eliminowania tych substancji, a tym samym dopasować nasz styl życia, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie komórek i zagwarantować zdrowie naszego organizmu.


WYNIKI DOSTARCZAJĄ ZALECENIA, KTÓRE POZWOLĄ CI SPERSONALIZOWAĆ SWOJĄ DIETĘ I UPEWNIĆ SIĘ, ŻE DOSTARCZASZ SWOJEMU ORGANIZMOWI WSZYSTKIEGO, CZEGO POTRZEBUJE!

ADVANCED NUTRITIONAL TEST obejmuje analizę 90 wariantów genetycznych (SNP) w 65 genach i 17 parametrów biochemicznych, wybranych na podstawie sprawdzonych dowodów naukowych.

Połączenie tych profili pozwoli Ci na poznanie swojej genetyki, a także aktualnego stanu zdrowia. Dzięki tym informacjom będziesz mógł proaktywnie i indywidualnie zarządzać swoim zdrowiem oraz odżywianiem.


Dla kogo jest przeznaczony?

ADVANCED NUTRITIONAL TEST jest polecany dla:

 • Osób, które dążą do zarządzania swoją masą ciała i wiedzą, jakie czynniki mają na nie największy wpływ, jeśli chodzi o osiągnięcie optymalnej wagi.
 • Osób, które chcą dostosować swoją dietę do swoich predyspozycji genetycznych i aktualnego stanu biochemicznego, a także poznać swoje specyficzne potrzeby żywieniowe.
 • Każdy, kto poprzez dietę chce poprawić swoje samopoczucie.

Jak wykonasz ADVANCED NUTRITIONAL TEST?

 PRÓBKA

Pobieramy próbkę KRWI do badań.

 ANALIZA

Twoja próbka krwi i DNA będą poddane analizie przy użyciu NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ TECHNOLOGII

 WYNIKI

Możesz uzyskać dostęp do swoich WYNIKÓW poprzez naszą stronę internetową w ciągu maksymalnie 6 tygodni lub odebrać je w wersji wydrukowanej w Punkcie Pobrań SYNLAB.

 

PRZEJMIJ KONTROLĘ NAD SWOIM ZDROWIEM!

Wybierz lokalizację Punktu Pobrań, aby sprawdzić ceny

 

Direttore Medico: Dr. Cosimo Ottomano (CMO)
Synlab Italia srl | Via Martiri delle Foibe, 1 - 20900 Monza (MB) | P.IVA 00577680176 - REA MB-1865893 - Capitale Sociale € 550.000,80 int. vers. | PEC: synlabitalia@pec.it

 

Credits

Chcemy mieć pewność, że przeglądanie naszej strony internetowej będzie dla Państwa przyjemnością. W związku z tym niniejsza witryna umieszcza pliki "cookies" na Państwa komputerze w celu zbierania informacji na temat korzystania z naszej witryny.