Badania na boreliozę Warszawa

Badania na boreliozę

Nie daj się kleszczom i boreliozie! Sprawdź nasze specjalne, NOWE pakiety Diagnostyka Boreliozy w opcji podstawowej oraz rozszerzonej. Wykonaj je najlepiej po 3-4 tygodniach od ukąszenia. Zyskasz pewność, czy doszło (lub nie) do zakażenia boreliozą.

Badania na boreliozę zawarte w naszych pakietach zostały opracowane zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych w laboratoryjnej diagnostyce boreliozy. Sprawdź, co zawierają:

  1. Pakiet Diagnostyka Boreliozy podstawowy. To pierwszy krok ku diagnostyce tej choroby, który obejmuje badania przeciwciał Borrelia IgG i Borrelia IgM. Najlepszy czas na wykonanie badań to 3-4 tygodnie od ukąszenia. Cena pakietu to 95 zł, pojedyncze badania w cenie regularnej to koszt 116 zł.

Wskaźnik Borrelia IgG używany jest w testach z krwi do określenia czy i kiedy wystąpiło zakażenie. Dodatni poziom przeciwciał Borrelia IgG może oznaczać boreliozę,  czyli  zakażenie chorobą przenoszoną przez kleszcze. Przeciwciała IgG charakteryzują się długą żywotnością i raz uaktywnione, zostają w organizmie w wyższym stężeniu przez wiele lat. To również sygnał, że do infekcji mogło dojść w przeszłości.

Borrelia IgM to cząsteczki, które produkowane są przez komórki układu immunologicznego w odpowiedzi na zakażenie organizmu przez krętki Borrelia, aby je unieszkodliwić. Ich obecność potwierdza, że w organizmie, po ugryzieniu przez kleszcza, prawdopodobnie doszło do względnie niedawnej infekcji tą bakterią.

Badanie przeciwciał Borrelia IgG i Borrelia IgM warto wykonać po 3-4 tygodniach od ukąszenia przez kleszcza.

  1. Pakiet Diagnostyka Boreliozy rozszerzony. Jeśli badanie Twojej krwi wykaże obecność przeciwciał Borrelia IgG konieczny jest test potwierdzający boreliozę Western Blot. Stawia on jednoznaczną diagnozę w zakresie boreliozy. Wynik potwierdzający chorobę w każdym przypadku powinien być skonsultowany z lekarzem, który zleci odpowiednie leczenie, zwłaszcza w zakresie antybiotykoterapii. Test Western Blot służy również do monitorowania i planowania leczenia w późniejszych etapach procesu uzdrawiania.

Cena tego pakietu to 399 , pojedyncze badania w cenie regularnej to koszt 484 zł.

Jakie są objawy boreliozy?

Warto pamiętać, że borelioza nie wywołuje stanów gorączkowych. Jej objawy zwykle występują dopiero po 1,5-2,5 miesiąca po ukąszeniu przez kleszcza. W początkowym stadium najczęściej objawia się rumieniem w miejscu ukąszenia; z czasem przybiera na sile i obejmuje infekcją narządy wewnętrzne. Może zaatakować układ neurologiczny i nerwowy człowieka, wpływając negatywnie na jego zachowanie i zmniejszając poziom energii. Tym objawom najczęściej towarzyszy ból. Nierzadko osoba chora na boreliozę doświadcza również gorączki, dreszczy, bóli mięśni i stawów.

Gdzie wykonać badania na boreliozę?

Pakiety Diagnostyka Boreliozy możesz wykonać:

  • w każdym Punkcie Pobrań SYNLAB
  • bez skierowania
  • bez wcześniejszych zapisów

Co ważne – badania na boreliozę nie wymagają bycia na czczo, ale ostatni posiłek przed badaniem powinien być lekkostrawny.

Sprawdź listę lokalizacji>>>

A jeśli potrzebujesz dodatkowych badań po ukąszeniu kleszcza, rekomendujemy Ci te dotyczące Kleszczowego Zapalenia Mózgu.

  1. TBE Wirus kleszczowego zapalenia mózgu IgG. Wzrost stężenia przeciwciał świadczy o świeżo przebytym zakażeniu, ich spadek o odleglejszym. Koszt badania - 115 zł
  2. TBE Wirus kleszczowego zapalenia mózgu IgM. Wynik dodatni świadczy o niedawnym, świeżym zakażeniu (lub niedawnym szczepieniu). Koszt badania - 115 zł

Direttore Medico: Dr. Cosimo Ottomano (CMO)
Synlab Italia srl | Via Martiri delle Foibe, 1 - 20900 Monza (MB) | P.IVA 00577680176 - REA MB-1865893 - Capitale Sociale € 550.000,80 int. vers. | PEC: synlabitalia@pec.it

 

Credits

Chcemy mieć pewność, że przeglądanie naszej strony internetowej będzie dla Państwa przyjemnością. W związku z tym niniejsza witryna umieszcza pliki "cookies" na Państwa komputerze w celu zbierania informacji na temat korzystania z naszej witryny.