Oferty specjalne

myBIOME to jedyny test na naszym rynku badający mikrobiotę jelitową w tak zaawansowanym zakresie.

myBIOME to metagenomiczny test sekwencjonowania, który umożliwia dogłębne, obiektywne i praktyczne badanie mikrobiomu jelitowego, dostarczając szczegółowych informacji na temat mikroorganizmów zamieszkujących jelita i ich funkcji, wpływu, jaki mają na zdrowie oraz sposobów osiągnięcia równowagi poprzez spersonalizowane zalecenia żywieniowe.

myBIOME zidentyfikuje, czy w Twoim mikrobiomie występuje brak równowagi, który może negatywnie wpływać na twoje zdrowie. myBIOME zidentyfikuje również możliwe metabolity, których przekroczenie może predysponować do chorób. Twój lekarz pomoże Ci zrozumieć Twoje wyniki i zapewni spersonalizowane leczenie w oparciu o zalecenia dietetyczne myBIOME, sugestie dotyczące stylu życia i konkretne propozycje dietetyczne mające na celu poprawę Twojego mikrobiomu, a tym samym Twojego zdrowia i samopoczucia.

Wykonywanie testu może być szczególnie korzystne po zakończeniu antybiotykoterapii.  Niektóre substancje z tej grupy leków mogą zaburzać równowagę jelitową, eliminując z organizmu Pacjenta bakterie chorobotwórcze i równocześnie niszcząc prawidłowe bakterie (probiotyki). W efekcie może dojść do zbytniego namnażania się w nowopowstałej przestrzeni w jelitach organizmów chorobotwórczych. Test myBIOME przychodzi z pomocą w postaci spersonalizowanych rekomendacji prebiotyków idealnych dla Twojej mikrobioty, pielęgnujących równowagę probiotyków i wzmacniających odporność organizmu.

Dowody naukowe pokazują, że coraz większa liczba chorób jest związana ze zmianami w mikrobiomie jelitowym, a osoby z chorobą wykazują znacząco różne profile mikroflory jelitowej w porównaniu ze zdrowymi osobami. Należy pamiętać, że wiele z tych powiązań to tylko korelacje – każda choroba jest nadal badana w celu ustalenia, czy choroba powoduje zmiany w mikrobiomie jelitowym, czy też zmiana w mikrobiomie jelitowym jest przyczyną choroby.

Przykładami niektórych chorób związanych z zaburzeniami mikrobiomu jelitowego są:

 • Choroby zapalne jelit
 • Choroby metaboliczne
 • Choroba sercowo-naczyniowa
 • Choroby neurodegeneracyjne
 • Zaburzenia zdrowia psychicznego

 

Należy podkreślić, że prowadzone są intensywne badania, aby dowiedzieć się, jaki jest związek mikroflory z tymi chorobami.

Zastosowanie sekwencjonowania metagenomicznego wraz z interpretacją wyników, które oferuje ta najnowocześniejsza technologia, czyni myBIOME referencyjnym testem do analizy mikrobioty jelitowej, zapewniając wyczerpujące zróżnicowanie i charakterystykę mikroorganizmów wchodzących w jej skład, a także dostarczając zaleceń żywieniowych pozwalających na osiągnięcie zdrowej równowagi.

Kluczowe punkty:

 • Jedyny test, który przeprowadza metagenomiczną analizę całych genów bakterii zamieszkujących jelita.
 • Oferuje lepszą taksonomiczną informację zarówno na poziomie jakościowym jak i ilościowym.
 • Jest w stanie wykryć bakterie, archaea, eukariota (grzyby, archaea, drożdże i pasożyty).
 • Mierzy potencjał bakterii do produkcji metabolitów i witamin o kluczowych funkcjach zdrowotnych.
 • Zapewnia spersonalizowane zalecenia żywieniowe oparte na specyficznych.

 

Promocyjna cena w maju to: 2 040,00 zł (cena regularna 2 550,00 zł).

Więcej o myBIOME oraz jak zamówić test: www.synlab.pl/dla-pacjenta/mybiome

Zdrowie to inwestycja, a Twoje ciało zasługuje na najlepszą opiekę na ziemi. Zrób krok w kierunku optymalnego zdrowia.

Advanced Nutritional test oraz Advanced sport test to jedyne testy łączące badanie Twoich genów i parametrów biochemicznych, dzięki czemu możesz wiedzieć znacznie więcej!

Aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem zdrowego stylu życia. Pomaga zapobiegać problemom zdrowotnym związanym z układem sercowo-naczyniowym, hormonalnym i mięśniowo-szkieletowym, a także rozwojowi różnych rodzajów nowotworów. Jednak nie wszyscy reagują na sport w ten sam sposób. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rolę, jaką odgrywają nasze geny w poprawie naszych wyników sportowych.

ADVANCED SPORT TEST jest testem, który dostarcza zaawansowanych rekomendacji opartych na Twojej genetyce i związanych z nią parametrów biochemicznych. Dzięki czemu specjalista, w oparciu o wyniki testu, będzie mógł pomóc Ci za pomocą spersonalizowanych działań aż w 5 obszarach:

 • Reakcja i wydajność mięśni.
 • Powrót do zdrowia i urazy.
 • Środki wspomagające wydajność.
 • Powrót do zdrowia.
 • Ożywianie w sporcie.

Promocyjna cena w maju to: 2 160,00 zł (cena regularna 2 700,00 zł - cena w Punkcie Pobrań).

ADVANCED NUTRITIONAL TEST jest jedynym Testem Odżywiania, który łączy w sobie badanie Twoich genów i parametrów biochemicznych związanych z metabolizmem i odżywianiem, pozwalając poznać Twoje potrzeby żywieniowe dla optymalnego zdrowia i zapobiegania chorobom. Takie holistyczne podejście pozwala określić, która dieta jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Każda aktywność sportowa musi opierać się na trzech ważnych filarach: treningu, odżywianiu i wypoczynku. Nasze indywidualne cechy i potencjał, zdeterminowane w dużej mierze przez naszą genetykę, implikują specyficzne wymagania w tych obszarach. Dzięki temu badaniu specjalista, w oparciu o wyniki testu, będzie mógł pomóc Ci za pomocą spersonalizowanych działań aż w 7 obszarach:

 • Zapotrzebowanie na witaminy.
 • Minerały i oligoelementy.
 • Wrażliwość na węglowodany proste.
 • Tłuszcze.
 • Zarządzanie masą ciała.
 • Nietolerancje pokarmowe.
 • Zdolności antyoksydacyjne i detoksykacyjne.

Badanie jest proste i szybkie,  opiera się na pobraniu próbki krwi, które wykonasz w naszych Placówkach Synlab. Pracownik punktu pobrań po pobraniu materiału zabezpieczy go i przygotuję do przekazania do laboratorium. Twoja próbka krwi i DNA będą poddane analizie przy użyciu najnowocześniejszej technologii.

Promocyjna cena w maju to: 2 160,00 zł (cena regularna 2 700,00 zł - cena w Punkcie Pobrań).

 

Więcej o badaniu przeczytasz tutaj:

Advanced sport test: link do podstrony

Advanced nutritional test: link do podstrony

Dnia 25.05.2023r. obchodzimy Światowy dzień chorób tarczycy. W Polsce choroby tego narządu występują u około 20% populacji, większość z nich to kobiety.

Tarczyca to mały gruczoł w kształcie motyla znajdujący się z przodu szyi wzdłuż tchawicy.

Odpowiada za regulację metabolizmu – tempa, w jakim komórki zużywają energię i wytwarzają ciepło. Gdy tarczyca nie działa prawidłowo, może to mieć wpływ na całe ciało. Tarczyca wydziela do krwi hormony, między innymi: tyroksynę T4 i trijodotyroninę T3. Hormony te są odpowiedzialne za podstawową i całkowitą przemianę materii, zapewniają harmonijne działanie wszystkich układów. Należy podkreślić, że hormony tarczycy mają bardzo ważne działanie w czasie ciąży. Pobudzają prawidłowy wzrost i rozwój płodu. Niedobór tych hormonów w wieku płodowym jest przyczyną niedorozwoju centralnego układu nerwowego, opóźnienia rozwoju kości i przedwczesnego kostnienia nasad kostnych.

Objawy chorobowe zależą od tego, czy w organizmie jest nadmiar czy też niedobór w/w hormonów.

 

Niedoczynność tarczycy występuje, gdy tarczyca nie wytwarza i nie uwalnia wystarczającej ilości hormonu tarczycy do organizmu, co powoduje:

Nadczynność tarczycy to stan, w którym tarczyca wytwarza i uwalnia wysokie poziomy hormonu tarczycy, co powoduje:

Spowolnienie metabolizmu

Przyspieszony metabolizm

Przybranie na wadze

Utrata masy ciała

Zmęczenie lub ciągłe uczucie zmęczenia

Zmęczenie lub ciągłe uczucie zmęczenia

Wolny puls lub tętno

Zwiększenie lub szybkie tętno

Wypadanie lub przerzedzanie włosów

Powiększona tarczyca (wole)

Słaba tolerancja na zimno

Nietolerancja ciepła

Depresja

Lęk

Sucha, szorstka

Suche, łzawiące, czerwone lub wyłupiaste oczy

Zaparcie

Częste wypróżnienia lub biegunka

Mrowienie lub ból dłoni

Drżenie (zwykle w rękach)

Nieregularny okres

Nieregularny okres

Niski popęd seksualny

Niski popęd seksualny

Skurcze mięśni

Nadmierne pocenie się lub gorączka

Upośledzona pamięć

Trudności ze snem

Jednym z najbardziej czułych wskaźników czynności tarczycy jest tyreotropina - TSH. Tyreotropina jest to hormon wytwarzany przez przysadkę. TSH pobudza syntezę i uwalnianie hormonów tarczycy. Badanie poziomu TSH można traktować jako przesiewowy test zaburzeń czynności gruczołu tarczowego.

Interpretacja całkowitego stężenia hormonów tarczycy w surowicy krwi jest trudna, ponieważ zależy między innymi od stężenia białek wiążących hormony. Dlatego najlepszym sposobem jest pomiar stężenia wolnych hormonów – wolnej trijodotyroniny – fT3, wolnej tyroksyny fT4.

Ocena stężeń TSH i wolnych frakcji hormonów tarczycy fT3 i fT4 to podstawowe badania dające wgląd w czynność tarczycy. Umożliwiają one lekarzowi ocenę stanu eutyreozy – prawidłowej czynności tarczycy lub nadczynności (hipertyreozy) czy niedoczynności (hypotyreozy) gruczołu tarczowego.

Z okazji Światowego dnia chorób tarczycy, przygotowaliśmy rabat -20% na trzy poniższe pakiety laboratoryjne. Wszystkie można wykonać w naszych placówkach Synlab.

Pakiet tarczycowy

TSH,FT4

Promocyjna cena w maju to: 51,20 zł (cena regularna 64,00 zł).

 

Pakiet tarczycowy plus

TSH, FT4, FT3

Promocyjna cena w maju to: 76,80 zł (cena regularna 96,00 zł).

 

Pakiet tarczycowy rozszerzony

TSH, FT4, aTPO, aTG

Promocyjna cena w maju to: 139,20 zł (cena regularna 174,00 zł).

Dnia 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Nowotwór jajnika w początkowej fazie rozwija się najczęściej bezobjawowo, z tego powodu 70% - 75% zachorowań wykrywa się przypadkowo. Specjaliści podkreślają wdrożenie skuteczność leczenia wiążę się z wczesnym wykrywaniem tej choroby.

Jednak rak jajnika to nowotwór, który w początkowej fazie nie daje zupełnie żadnych objawów, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne i uświadamianie kobiet o poziomie ryzyka zagrożenia.

W odpowiedzi na tak ważne zapotrzebowanie, jakim jest szybki i łatwy dostęp do profilaktycznych badań, w Synlab Polska przygotowaliśmy dla wszystkich chętnych Pań zniżkę 20% na badanie Algorytm ROMA – jest to badanie oceniające ryzyko raka jajnika zgodnie z algorytmem ROMA. Promocja będzie obowiązywała przez cały miesiąc maj, we wszystkich naszych Placówkach laboratoryjnych Synlab.

Algorytm ROMA

(z ang. Risk of Ovarian Malignancy Algorithm) jest wyliczany na podstawie oznaczonych stężeń dwóch markerów nowotworowych CA125 (z ang. carcinoma antygen 125) i HE4 (ang. human epididymis protein 4) oraz z uwzględnieniem statusu menopauzalnego kobiety. Na jego podstawie można zaklasyfikować kobiety do wysokiej lub niskiej grupy ryzyka rozwoju raka jajnika. Wykonanie oznaczeń obu markerów jednocześnie i wyliczenie wartości ROMA zwiększa wartość diagnostyczną tych badań. Szczególnie podkreśla się rolę ROMA w wykrywaniu wczesnych postaci raka jajnika.

Badanie ROMA nie jest zalecany do diagnostyki kobiet poniżej 18 roku życia, wcześniej leczonych na nowotwór lub aktualnie poddawanych chemioterapii.

Promocyjna cena w maju to: 153,60 zł (cena regularna 192,00 zł).

 

Korzystając z okazji przygotowaliśmy rabat na badanie PSA całkowite skierowane tym razem do Panów. Rak prostaty jest drugim co do częstości występowania nowotworem dotykającym mężczyzn w Polsce. Zachorowanie na raka prostaty rośnie wraz z wiekiem. Choroba we wczesnych etapach rozwoju zazwyczaj nie daje widocznych objawów. W momencie, gdy choroba postępuje, u chorego mogą występować poszczególne objawy: częste oddawanie moczu, również w nocy, trudności lub ból w trakcie oddawania moczu, a także zaburzenia erekcji. Rak gruczołu krokowego w większości przypadków (>75%) jest rozpoznany w początkowym stadium rozwoju. Na tym etapie, choroba nowotworowa nie daje specyficznych objawów lub może być mylona z innym schorzeniem.

PSA całkowite

(antygen specyficzny dla prostaty) jest białkiem wytwarzanym niemal wyłącznie w komórkach nabłonkowych prostaty, w niewielkich ilościach może być produkowany w gruczołach otaczających cewkę moczową i śliniankach przyusznych, zarówno u kobiet i u mężczyzn. Pomiar poziomu PSA jest odpowiedni do badań przesiewowych raka prostaty, ustalania stopnia zaawansowania, leczenia i monitorowania nawrotów. W przypadku mężczyzn w wieku powyżej 45 lat zaleca się coroczne sprawdzanie poziomu PSA. Badanie PSA polega na pobraniu próbki krwi w warunkach laboratoryjnych.

W celu uniknięcia fałszywie wysokiego wyniku badania PSA zaleca się, aby na 48h przed badaniem zrezygnować z intensywnego wysiłku fizyczne oraz stosunku seksualnego.

Promocyjna cena w maju to: 45,60 zł (cena regularna 57,00 zł).

Złap promocję i zmierz formę!!

Dla wszystkich małych i dużych sportowców, tych którzy dopiero zaczynają (no wiosnę :)), oraz tych, którzy przez cały okres zimy dbali o formę, przygotowaliśmy promocję na nasze PAKIETY SPORTOWE.

Ceny pakietów obniżamy o całe 20%!

Dla tych, którzy się jeszcze zastanawiają, czy badanie jest im potrzebne poniżej kilka słów.

Nasze badania dla sportowców to testy laboratoryjne, które pozwalają określić parametry związane ze zwiększoną pracą mięśni oraz intensywnym obciążeniem układu sercowo-naczyniowego, pakiet badań oceni także w jakiej kondycji jest wątroba, tarczyca, krew i nerki. Wykonywane regularnie pozwalają monitorować stan naszego zdrowia oraz monitorowanie postępów (wyniki warto archiwizować). Na szczęście coraz więcej osób docenia wartość aktywności fizycznej, który pomaga utrzymać nas w zdrowej kondycji. Regularne uprawianie sportu znacząco obniża ryzyko schorzeń, które mogą wynikać ze szkodliwych nawyków, jednak ma to tylko wartość, gdy przeprowadzane jest odpowiedzialnie, w sposób przemyślany. Zbyt intensywne forsowanie organizmu może prowadzić do kontuzji oraz ryzyka wystąpienia chorób wynikających z przeforsowania ciała .

Nasze PAKIETY SPORTOWE umożliwią Państwu monitorowanie, czy dana aktywność działa na korzyść Państwa organizmu.

 

Ceny promocyjne pakietów*:

Pakiet Sportowy

302,40 zł

Pakiet Sportowy Plus

384,80 zł

Pakiet Sportowy Premium

422,40 zł

 

 

* Cena przed promocją z ostatniego miesiąca: Pakiet sportowy 378 zł, Pakiet sportowy plus 481 zł, Pakiet sportowy premium 528 zł.

 

PAKIET SPORTOWY

Zawiera podstawowe badania pomocne w ocenie stanu zdrowia przed rozpoczęciem przygody sportowej. Pakiet badań został tak skonstruowany, żeby ocenić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, nerek, wątroby i tarczycy.

PAMIĘTAJ, że regularne wykonywanie badań pozwala na monitorowanie stanu zdrowia oraz śledzenie postępów, również tych sportowych.

Ćwiczenia mają wiele korzyści dla naszego zdrowia, ponieważ budują mięśnie, poprawiają ruchomość i elastyczność naszych stawów. Pomagają również zapobiegać chorobom układu krążenia i innym chorobom, takim jak otyłość. Na poziomie psychologicznym, aktywność fizyczna pomaga również zmniejszyć poziom stresu, poprawia nastrój i zwiększa naszą zdolność do relaksu i odpoczynku.

Skład pakietu:

Morfologia krwi z rozmazem aut.

TSH

Glukoza

FT3

Insulina

FT4

CRP, ilościowo

aTPO

Cholesterol całkowity

Kortyzol

Cholesterol HDL

ALAT

LDL wyliczany

ASPAT

Trójglicerydy

Fosfataza zasadowa

Kreatynina

Bilirubina całkowita

EGFR

Glutamylotranspeptydaza GGTP

 

PAKIET SPORTOWY PLUS I PREMIUM

Zawierają podstawowe badania pomocne w ocenie stanu zdrowia jeżeli Twoja przygoda sportowa trwa znacznie dłużej. Ćwiczysz dwa, trzy razy w tygodniu – fitness lub uprawiasz intensywną aktywność fizyczną – siłownia, maraton, triatlon.

Skład pakietu:

Morfologia krwi z rozmazem aut.

FT4

Glukoza

aTPO

Insulina

Kortyzol

CRP, ilościowo

ALAT

Cholesterol całkowity

ASPAT

Cholesterol HDL

Fosfataza zasadowa

LDL wyliczany

Bilirubina całkowita

Trójglicerydy

Glutamylotranspeptydaza GGTP

Kreatynina

Żelazo

EGFR

Ferrytyna

TSH

Transferyna

FT3

 

 

 

UWAGA!

Jednak nie każdy reaguje na sport w ten sam sposób. Ważne jest, aby rozważyć rolę, jaką nasza genetyka odgrywa w poprawie naszych wyników sportowych.

Każda aktywność sportowa musi opierać się na trzech ważnych filarach: treningu, odżywianiu i odpoczynku. Nasze indywidualne cechy i potencjał, determinowane w dużym stopniu przez genetykę, narzucają specyficzne wymagania w tych obszarach. Dlatego ważne jest, aby aktywność fizyczna była dostosowana do tych aspektów, aby zagwarantować bezpieczne uprawianie i optymalne wyniki.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi nowymi testami, w sprzedaży już w krótce!

 ADVANCED SPORT TEST

ADVANCED NUTRITIONAL TEST

 

Direttore Medico: Dr. Cosimo Ottomano (CMO)
Synlab Italia srl | Via Martiri delle Foibe, 1 - 20900 Monza (MB) | P.IVA 00577680176 - REA MB-1865893 - Capitale Sociale € 550.000,80 int. vers. | PEC: synlabitalia@pec.it

 

Credits

Chcemy mieć pewność, że przeglądanie naszej strony internetowej będzie dla Państwa przyjemnością. W związku z tym niniejsza witryna umieszcza pliki "cookies" na Państwa komputerze w celu zbierania informacji na temat korzystania z naszej witryny.