myBIOME

myBIOME to jedyny test na naszym rynku badający mikrobiotę jelitową w tak zaawansowanym zakresie.

myBIOME to metagenomiczny test sekwencjonowania, który umożliwia dogłębne, obiektywne i praktyczne badanie mikrobiomu jelitowego, dostarczając szczegółowych informacji na temat mikroorganizmów zamieszkujących jelita i ich funkcji, wpływu, jaki mają na zdrowie oraz sposobów osiągnięcia równowagi poprzez spersonalizowane zalecenia żywieniowe.

myBIOME zidentyfikuje, czy w Twoim mikrobiomie występuje brak równowagi, który może negatywnie wpływać na twoje zdrowie. myBIOME zidentyfikuje również możliwe metabolity, których przekroczenie może predysponować do chorób. Twój lekarz pomoże Ci zrozumieć Twoje wyniki i zapewni spersonalizowane leczenie w oparciu o zalecenia dietetyczne myBIOME, sugestie dotyczące stylu życia i konkretne propozycje dietetyczne mające na celu poprawę Twojego mikrobiomu, a tym samym Twojego zdrowia i samopoczucia.

Wykonywanie testu może być szczególnie korzystne po zakończeniu antybiotykoterapii.  Niektóre substancje z tej grupy leków mogą zaburzać równowagę jelitową, eliminując z organizmu Pacjenta bakterie chorobotwórcze i równocześnie niszcząc prawidłowe bakterie (probiotyki). W efekcie może dojść do zbytniego namnażania się w nowopowstałej przestrzeni w jelitach organizmów chorobotwórczych. Test myBIOME przychodzi z pomocą w postaci spersonalizowanych rekomendacji prebiotyków idealnych dla Twojej mikrobioty, pielęgnujących równowagę probiotyków i wzmacniających odporność organizmu.

Dowody naukowe pokazują, że coraz większa liczba chorób jest związana ze zmianami w mikrobiomie jelitowym, a osoby z chorobą wykazują znacząco różne profile mikroflory jelitowej w porównaniu ze zdrowymi osobami. Należy pamiętać, że wiele z tych powiązań to tylko korelacje – każda choroba jest nadal badana w celu ustalenia, czy choroba powoduje zmiany w mikrobiomie jelitowym, czy też zmiana w mikrobiomie jelitowym jest przyczyną choroby.

Przykładami niektórych chorób związanych z zaburzeniami mikrobiomu jelitowego są:

  • Choroby zapalne jelit
  • Choroby metaboliczne
  • Choroba sercowo-naczyniowa
  • Choroby neurodegeneracyjne
  • Zaburzenia zdrowia psychicznego

 

Należy podkreślić, że prowadzone są intensywne badania, aby dowiedzieć się, jaki jest związek mikroflory z tymi chorobami.

Zastosowanie sekwencjonowania metagenomicznego wraz z interpretacją wyników, które oferuje ta najnowocześniejsza technologia, czyni myBIOME referencyjnym testem do analizy mikrobioty jelitowej, zapewniając wyczerpujące zróżnicowanie i charakterystykę mikroorganizmów wchodzących w jej skład, a także dostarczając zaleceń żywieniowych pozwalających na osiągnięcie zdrowej równowagi.

Kluczowe punkty:

  • Jedyny test, który przeprowadza metagenomiczną analizę całych genów bakterii zamieszkujących jelita.
  • Oferuje lepszą taksonomiczną informację zarówno na poziomie jakościowym jak i ilościowym.
  • Jest w stanie wykryć bakterie, archaea, eukariota (grzyby, archaea, drożdże i pasożyty).
  • Mierzy potencjał bakterii do produkcji metabolitów i witamin o kluczowych funkcjach zdrowotnych.
  • Zapewnia spersonalizowane zalecenia żywieniowe oparte na specyficznych.

 

Promocyjna cena w czerwcu to: 2 040,00 zł (cena regularna 2 550,00 zł).

Więcej o myBIOME oraz jak zamówić test: www.synlab.pl/dla-pacjenta/mybiome

Direttore Medico: Dr. Cosimo Ottomano (CMO)
Synlab Italia srl | Via Martiri delle Foibe, 1 - 20900 Monza (MB) | P.IVA 00577680176 - REA MB-1865893 - Capitale Sociale € 550.000,80 int. vers. | PEC: synlabitalia@pec.it

 

Credits

Chcemy mieć pewność, że przeglądanie naszej strony internetowej będzie dla Państwa przyjemnością. W związku z tym niniejsza witryna umieszcza pliki "cookies" na Państwa komputerze w celu zbierania informacji na temat korzystania z naszej witryny.