Światowy Dzień Cukrzycy – zostaje z nami na dłużej.

Światowy Dzień Cukrzycy, jaki jest cel akcji?

14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy, dlatego to dobry moment, aby zadbać o siebie i swoich bliskich. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Światowy Dzień Cukrzycy przypomina, że ilość osób chorych na cukrzycę wzrasta i wciąż będzie wzrastać, o ile nie zostaną podjęte natychmiastowe działania prewencyjne, które mogą zapobiec rozwoju tej choroby.

Cukrzyca – co to za choroba?

Cukrzyca, czyli hiperglikemia to zespół różnych chorób metabolicznych, które cechują się przecukrzeniem. Przyczyną podwyższonego poziomu cukru we krwi są problemy z wydzielaniem lub zaburzeniem funkcjonowania insuliny. Główne objawy cukrzycy to: częste oddawanie moczu, wzmożone pragnienie, kwaśny zapach z ust, osłabienie i senność.  Nieleczona hiperglikemia może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, nerwów oraz innych narządów.

Extra rabat na badania

W ramach Światowego Dnia Cukrzycy, postanowiliśmy zachęcić wszystkich z podejrzeniami cukrzycy oraz osoby już chorujące na cukrzycę do wykonania podstawowych badań w kierunku tej choroby. W związku z tym oferujemy:

  • badanie glukozy* z 20% rabatem
  • pakiet cukrzycowy w cenie 95zł. Badania w pakiecie: Mocz – badanie ogólne, Glukoza, HbA1c, Kreatynina, Cholesterol całkowity, Cholesterol HDL, LDL wyliczany, Trójglicerydy, nie-HDL cholesterol – wyliczany.

Pakiet został stworzony dla osób z podejrzeniami cukrzycy, z objawami cukrzycy oraz dla kobiet, które miały cukrzyce w trakcie ciąży oraz cierpiących na PCOS. Szczególną rolę w pakiecie badań odgrywa hemoglobina glikowana (HbA1c), dzięki której można ocenić czy stężenie glukozy  w ciągu ostatnich 3 miesięcy było prawidłowe.

 

*rabat dotyczy każdej, pojedynczej glukozy, w przypadku badania krzywej glukozowej należy przyjść ze skierowaniem od lekarza i własną glukozą kupioną wcześniej w aptece.

Rabat na badanie glukozy obowiązuje do końca grudnia 2022.

Badania można wykonać w dowolnym Punkcie Pobrań SYNLAB bez skierowania i bez zapisów.

Sprawdź lokalizacje naszych Punktów Pobrań SYNLAB

Direttore Medico: Dr. Cosimo Ottomano (CMO)
Synlab Italia srl | Via Martiri delle Foibe, 1 - 20900 Monza (MB) | P.IVA 00577680176 - REA MB-1865893 - Capitale Sociale € 550.000,80 int. vers. | PEC: synlabitalia@pec.it

 

Credits

Chcemy mieć pewność, że przeglądanie naszej strony internetowej będzie dla Państwa przyjemnością. W związku z tym niniejsza witryna umieszcza pliki "cookies" na Państwa komputerze w celu zbierania informacji na temat korzystania z naszej witryny.