Światowy dzień raka jajnika

Dnia 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Nowotwór jajnika w początkowej fazie rozwija się najczęściej bezobjawowo, z tego powodu 70% - 75% zachorowań wykrywa się przypadkowo. Specjaliści podkreślają wdrożenie skuteczność leczenia wiążę się z wczesnym wykrywaniem tej choroby.

Jednak rak jajnika to nowotwór, który w początkowej fazie nie daje zupełnie żadnych objawów, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne i uświadamianie kobiet o poziomie ryzyka zagrożenia.

W odpowiedzi na tak ważne zapotrzebowanie, jakim jest szybki i łatwy dostęp do profilaktycznych badań, w Synlab Polska przygotowaliśmy dla wszystkich chętnych Pań zniżkę 20% na badanie Algorytm ROMA – jest to badanie oceniające ryzyko raka jajnika zgodnie z algorytmem ROMA. Promocja będzie obowiązywała przez cały miesiąc maj, we wszystkich naszych Placówkach laboratoryjnych Synlab.

Algorytm ROMA

(z ang. Risk of Ovarian Malignancy Algorithm) jest wyliczany na podstawie oznaczonych stężeń dwóch markerów nowotworowych CA125 (z ang. carcinoma antygen 125) i HE4 (ang. human epididymis protein 4) oraz z uwzględnieniem statusu menopauzalnego kobiety. Na jego podstawie można zaklasyfikować kobiety do wysokiej lub niskiej grupy ryzyka rozwoju raka jajnika. Wykonanie oznaczeń obu markerów jednocześnie i wyliczenie wartości ROMA zwiększa wartość diagnostyczną tych badań. Szczególnie podkreśla się rolę ROMA w wykrywaniu wczesnych postaci raka jajnika.

Badanie ROMA nie jest zalecany do diagnostyki kobiet poniżej 18 roku życia, wcześniej leczonych na nowotwór lub aktualnie poddawanych chemioterapii.

Promocyjna cena w maju to: 153,60 zł (cena regularna 192,00 zł).

 

Korzystając z okazji przygotowaliśmy rabat na badanie PSA całkowite skierowane tym razem do Panów. Rak prostaty jest drugim co do częstości występowania nowotworem dotykającym mężczyzn w Polsce. Zachorowanie na raka prostaty rośnie wraz z wiekiem. Choroba we wczesnych etapach rozwoju zazwyczaj nie daje widocznych objawów. W momencie, gdy choroba postępuje, u chorego mogą występować poszczególne objawy: częste oddawanie moczu, również w nocy, trudności lub ból w trakcie oddawania moczu, a także zaburzenia erekcji. Rak gruczołu krokowego w większości przypadków (>75%) jest rozpoznany w początkowym stadium rozwoju. Na tym etapie, choroba nowotworowa nie daje specyficznych objawów lub może być mylona z innym schorzeniem.

PSA całkowite

(antygen specyficzny dla prostaty) jest białkiem wytwarzanym niemal wyłącznie w komórkach nabłonkowych prostaty, w niewielkich ilościach może być produkowany w gruczołach otaczających cewkę moczową i śliniankach przyusznych, zarówno u kobiet i u mężczyzn. Pomiar poziomu PSA jest odpowiedni do badań przesiewowych raka prostaty, ustalania stopnia zaawansowania, leczenia i monitorowania nawrotów. W przypadku mężczyzn w wieku powyżej 45 lat zaleca się coroczne sprawdzanie poziomu PSA. Badanie PSA polega na pobraniu próbki krwi w warunkach laboratoryjnych.

W celu uniknięcia fałszywie wysokiego wyniku badania PSA zaleca się, aby na 48h przed badaniem zrezygnować z intensywnego wysiłku fizyczne oraz stosunku seksualnego.

Promocyjna cena w maju to: 45,60 zł (cena regularna 57,00 zł).

Direttore Medico: Dr. Cosimo Ottomano (CMO)
Synlab Italia srl | Via Martiri delle Foibe, 1 - 20900 Monza (MB) | P.IVA 00577680176 - REA MB-1865893 - Capitale Sociale € 550.000,80 int. vers. | PEC: synlabitalia@pec.it

 

Credits

Chcemy mieć pewność, że przeglądanie naszej strony internetowej będzie dla Państwa przyjemnością. W związku z tym niniejsza witryna umieszcza pliki "cookies" na Państwa komputerze w celu zbierania informacji na temat korzystania z naszej witryny.